Doświadczenia

Poniżej prezentujemy efekty działania naszych produktów w uprawach polowych i produkcyjnych podstawowych gatunków roślin uprawnych, warzywach i ziołach. Zastosowanie produktów poprawia i stabilizuje warunki wzrostu i rozwoju roślin, przyczynia się do zwiększenia biomasy i większej stabilności plonu.

Efekt zastosowanie Humi Brown Gold® z produktami mikrobiologicznymi w uprawie kukurydzy (rok 2022) oraz zboża jarego (rok 2023). W roku 2022 zastsowano produkt Humi Brown Gold® w połączeniu z produktem PeriAll w oprysku nalistnym w fazie 4-6 liścia (zaznaczony fragment pola po prawej stronie). Jak widać, efekt zastosowania tych produktów utrzymuje się jeszcze rok po aplikacji. W 2023 roku zastosowano połączenie produktów Humi Brown Gold® z produktami bakteryjnymi MegaFos oraz PeriAll w pierwszym tygodniu maja w uprawie jęczmienia (zaznaczony fragment po lewej stronie pola). Oprysk nalistny podano w fazie 3-5 liścia. Na zdjęciach widać, że fragmenty pola poddane działaniu naszych produktów charakteryzują się intesywniejszym wybarwieniem roślin oraz ograniczeniem skutków suszy, która miała miejsce wiosną 2023 w woj. łódzkim.

Efekty działania MegaFos w połaczeniu z Humi Brown Gold® w fitotronowej uprawie bazylii. MegaFos podawano dwukrotnie w formie oprysku: 1 dzień po wysiewie nasion oraz po tygodniu od pierwszej aplikacji.

Efekty zastosowania kombinacji produktów: PeriAll + MegaFos + Humi Brown Gold® w uprawie kukurydzy na etapie 1-2 liścia. Zauważalny lepszy początek wegetacji oraz mniejsza presja niedoboru składników mineralnych (N, P, K) na początku rozwoju.

Kontrola
10 dni po podaniu MegaFos

Efekty zastosowania MegaFos w połączeniu z Humi Brown Gold® w tunelowej uprawie kapusty. Rośliny wysiewano w tym samym czasie, efekt zastosowania preparatów widoczny już po 10 dniach od podania. Rośliny kontrolne są mniejsze, o nierównym wzroście, widoczna także większa ilość chwastów w porównaniu do roślin po podaniu MegaFos i Humi Brown Gold®.

Efekty zastosowania PeriALL w uprawie szklarniowej ogórka. W roślinach po podaniu PeriAll widoczny wyraźny wzrost systemu korzeniowego, zwłaszcza korzeni włośnikowych. Dodatkowo intensywniejszy wzrost oraz większa powierzchnia asymilacyjna już na etapie pierwszego liścia.

Efekt zastosowania preparatu Polichron w połączeniu z Humi Brown Gold® w fitotronowej uprawie pietruszki. Oprysk wykonywano dwukrotnie, po wysiewie oraz po tygodniu od pierwszej aplikacji.

Efekt zastsowania PeriALL w tunelowej uprawie papryki. Owoce równomiernie wybarwione, o dużej miąższości i wyrównanej wielkości.

Kontrola 2xHGB
Kontrola 4xHGB
Kontrola 2xHGB 4xHGB

Efekty działania Humi Brown Gold® w hodowli laboratoryjnej łubinu żółtego odmiany Puma w układzie hydroponicznym, zawierającym: w wariancie kontrolnym – pożywkę bez fosforu, w wariancie 2x HBG – podwójną dawkę Humi Brown Gold® z pożywką niezawierającą fosforu, w wariancie 4x HBG – poczwórną dawka Humi Brown Gold® z pożywką niezawierającą fosforu. Do każdego układu dodawano trudno rozpuszczalny fosfor w postaci saletry (Super FOS DAR 40™). Widoczny intensywny wzrost sytemu korzeniowego po zastosowaniu Humi Brown Gold® w obu badanych wariantach.

Polecany produkt

Zadbaj o swoją glebę

Humi Brown Gold®

Polecany produkt

Zadbaj o swoją glebę

Humi Brown Gold®

O LabCenter

Prowadzimy działalność badawczo-rozwojową oraz usługową. Wdrażamy wyniki badań do produkcji środków agrotechnicznych. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma wiodącymi jednostkami badawczymi w kraju oraz podmiotami produkcyjno-handlowymi m.in. z branży Agro.

Dane teleadresowe

LabCenter
Life Agro Biotechnology sp. z o.o. sp. k
ul. Gliniana 14
97-300 Piotrków Trybunalski
Poland

NIP 7712843365

badania@labcenter.pl

Masz pytania?

Prosimy o pozostawienie swoich danych kontaktowych. Odezwiemy się do Państwa.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla LabCenter

pl_PLPolish

Nasz produkty

BioLAB

Produkty biologiczne

PoliChron

PoliChron to preparat mikrobiologiczny zawierający wyselekcjonowane bakterie Paenibacillus spp., które pochodzą   naturalnego środowiska glebowego i wykazują pozytywny wpływ na uprawy.

PeriALL

PeriALL to preparat mikrobiologiczny zawierający wyselekcjonowane bakterie Peribacillus spp., które pochodzą z naturalnego środowiska glebowego i wykazują pozytywny wpływ na uprawy.

OrgLab

Produkty organiczne

LecitOrg Light

LecitOrg Light to preparat o działaniu grzybobójczym, owadobójczym i biobójczym. Jego zoptymalizowany skład pozwala na stosowanie w jednym zabiegu z produktami mikrobiologicznymi.

LecitOrg Strong

LecitOrg Strong to preparat o działaniu grzybobójczym, owadobójczym, a także biobójczym, którego działanie oparte jest na stymulacji naturalnych mechanizmów obronnych roślin.

Złóż zamówienie

Jeśli interesuje Państwa nasza oferta i chcą Państwo podjąć z nami współpracę, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza.