Doświadczenia

Poniżej prezentujemy  efekty  działania  naszych  produktów  w  uprawach  polowych i produkcyjnych podstawowych gatunków roślin uprawnych, warzywach i ziołach. Zastosowanie produktów poprawia i stabilizuje warunki wzrostu i rozwoju roślin, przyczynia się do zwiększenia biomasy i większej stabilności plonu.

Brak aplikacji
3x aplikacja FusOff A i FusOff B
Efekty stosowania FusOff A i FusOff B w uprawie pietruszki w obiekcie szklarniowym. Produkty przyczyniły się do przeciwdziałania rozwoju patogenów odglebowych (Pythium, Fusarium) oraz do regeneracji i pobudzenia wzrostu systemu korzeniowego. Efekt już po 3x zastosowaniu preparatów.
Brak aplikacji
4x aplikacja FusOff A i FusOff B
Efekty stosowania FusOff A i FusOff B w uprawie pietruszki w obiekcie szklarniowym. Produkty przyczyniły się do przeciwdziałania rozwoju patogenów odglebowych (Pythium, Fusarium) oraz do regeneracji i pobudzenia wzrostu systemu korzeniowego. Efekt już po 4x zastosowaniu preparatów.
FusOff A i FusOff B
Efekt zastosowania preparatu PoliChron w formie oprysku nalistnego w tunelowej uprawie jeżyny. Pobudzenie fotosyntezy, zwiększenie zawartości ilości chlorofili, podniesienie wigoru i wydajności roślin, stymulacja rozwoju owoców i ochrona przed patogenami. Efekt już po 2x zastosowaniu.
PoliChron 3 baniaki
Efekt zastosowania preparatu Polichron w połączeniu z Humi Brown Gold® w fitotronowej uprawie pietruszki. Oprysk wykonywano dwukrotnie, po wysiewie oraz po tygodniu od pierwszej aplikacji.
PoliChron 3 baniaki
Efekt zastsowania PeriALL i PoliChron w tunelowej uprawie papryki. Owoce równomiernie wybarwione, o dużej miąższości i wyrównanej wielkości.
PoliChron 3 baniaki
Efekty zastosowania PeriALL w uprawie szklarniowej ogórka. W roślinach po podaniu PeriAll widoczny wyraźny wzrost systemu korzeniowego, zwłaszcza korzeni włośnikowych. Dodatkowo intensywniejszy wzrost oraz większa powierzchnia asymilacyjna już na etapie pierwszego liścia.
Plonowanie odmian średnich soi po zastosowaniu PeriAll + MegaFos [dt/ha]
Wyniki plonowania średnich odmian soi [dt/ha] po zastosowaniu produktów PeriAll,  MegaFos i PoliChron. Badania prowadzono w warunkach polowych na poletkach uprawowych.
PoliChron 3 baniaki
Brak aplikacji
1x aplikacja PeriAll i MegaFos
Efekty stosowania PeriAll i MegaFos w uprawie tunelowej jeżyny. Efekt pobudzenia i regeneracji systemu korzeniowego już po jednej aplikacji produktów.
Efekty zastosowania produktów PeriAll (nieuwzględniony na zdjęciu) w połączeniu z MegaFos i Humi Brown Gold® w uprawie buraka po 2 tygodniach od siewu. Zauważalny lepszy początek wegetacji oraz mniejsza presja niedoboru składników mineralnych (N, P, K) na początku rozwoju.
Kontrola
10 dni po podaniu MegaFos
Efekty zastosowania MegaFos w połączeniu z PeriAll oraz Humi Brown Gold® w tunelowej uprawie kapusty. Rośliny wysiewano w tym samym czasie, efekt zastosowania preparatów widoczny już po 10 dniach od podania. Rośliny kontrolne są mniejsze, o nierównym wzroście, widoczna także większa ilość chwastów w porównaniu do roślin po podaniu MegaFos i Humi Brown Gold®.
Efekt zastosowanie Humi Brown Gold® z produktami mikrobiologicznymi w uprawie kukurydzy (rok 2022) oraz zboża jarego (rok 2023). W roku 2022 zastsowano produkt Humi Brown Gold® w połączeniu z produktem PeriAll w oprysku nalistnym w fazie 4-6 liścia (zaznaczony fragment pola po prawej stronie). Jak widać, efekt zastosowania tych produktów utrzymuje się jeszcze rok po aplikacji. W 2023 roku zastosowano połączenie produktów Humi Brown Gold® z produktami bakteryjnymi MegaFos oraz PeriAll w pierwszym tygodniu maja w uprawie jęczmienia (zaznaczony fragment po lewej stronie pola). Oprysk nalistny podano w fazie 3-5 liścia. Na zdjęciach widać, że fragmenty pola poddane działaniu naszych produktów charakteryzują się intesywniejszym wybarwieniem roślin oraz ograniczeniem skutków suszy, która miała miejsce wiosną 2023 w woj. łódzkim.
Efekty działania MegaFos w połaczeniu z Humi Brown Gold® w fitotronowej uprawie bazylii. MegaFos podawano dwukrotnie w formie oprysku: 1 dzień po wysiewie nasion oraz po tygodniu od pierwszej aplikacji.
Kontrola 2xHGB
Kontrola 4xHGB
Kontrola 2xHGB 4xHGB
Efekty działania Humi Brown Gold® w hodowli laboratoryjnej łubinu żółtego odmiany Puma w układzie hydroponicznym, zawierającym: w wariancie kontrolnym – pożywkę bez fosforu, w wariancie 2x HBG – podwójną dawkę Humi Brown Gold® z pożywką niezawierającą fosforu, w wariancie 4x HBG – poczwórną dawka Humi Brown Gold® z pożywką niezawierającą fosforu. Do każdego układu dodawano trudno rozpuszczalny fosfor w postaci saletry (Super FOS DAR 40™). Widoczny intensywny wzrost sytemu korzeniowego po zastosowaniu Humi Brown Gold® w obu badanych wariantach.
Wpływ zastosowania Humi Brown Gold® w uprawie truskawki odmiany Rumba. Humi Brown Gold® przyczynił się do znacznego wzrost plonowania oraz zmniejszenia ilości porażonych owoców. Badania prowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Kontrola bez wody – kontrola bezwzględna, 4x woda – 4 aplikacje wody, 2x HBG – 2 aplikacje HBG (dawka 20L·ha-1 w 400L wody) + 2 aplikacje wody, 3x HBG – 3 aplikacje HBG + 1 aplikacja wody, 4xHBG – 4 aplikacje HBG (bez dodatkowych aplikacji wody)

Polecany produkt

Zadbaj o swoją glebę

Humi Brown Gold®

Polecany produkt

Zadbaj o swoją glebę

Humi Brown Gold®

O LabCenter

Prowadzimy działalność badawczo-rozwojową oraz usługową. Wdrażamy wyniki badań do produkcji środków agrotechnicznych. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma wiodącymi jednostkami badawczymi w kraju oraz podmiotami produkcyjno-handlowymi m.in. z branży Agro.

Dane teleadresowe

LabCenter
Life Agro Biotechnology sp. z o.o. sp. k
ul. Gliniana 14
97-300 Piotrków Trybunalski
Poland

NIP 7712843365

badania@labcenter.pl

Masz pytania?

Prosimy o pozostawienie swoich danych kontaktowych. Odezwiemy się do Państwa.

Wszystkie prawa zastrzeżone dla LabCenter

pl_PLPolish

Nasz produkty

BioLAB

Produkty biologiczne

FusOff A i FusOff B

FusOff A i FusOff B to preparaty mikrobiologiczne zawierające wyselekcjonowane bakterie Bacillus spp., które m.in. wspierają i pobudzają odbudowę systemu korzeniowego po wystąpieniu czynników stresowych

PoliChron

PoliChron to preparat mikrobiologiczny zawierający wyselekcjonowane bakterie Paenibacillus spp., które pochodzą   naturalnego środowiska glebowego i wykazują pozytywny wpływ na uprawy.

OrgLab

Produkty organiczne

LecitOrg Light

LecitOrg Light to preparat o działaniu grzybobójczym, owadobójczym i biobójczym. Jego zoptymalizowany skład pozwala na stosowanie w jednym zabiegu z produktami mikrobiologicznymi.

LecitOrg Strong

LecitOrg Strong to preparat o działaniu grzybobójczym, owadobójczym, a także biobójczym, którego działanie oparte jest na stymulacji naturalnych mechanizmów obronnych roślin.

Złóż zamówienie

Jeśli interesuje Państwa nasza oferta i chcą Państwo podjąć z nami współpracę, prosimy o skorzystanie z poniższego formularza.